Pavasaris budina Striūnos upelį

Palei Striūną yra miško kertinė buveinė, kur draudžiama bet kokia žmogaus veikla – medžiai auga, krinta ir pūva kaip civilizacijos nepaliestame gamtos užkampyje.


2014 kovo 29 diena. Pavasaris bunda. 7 kilometrai automobiliu, 1 kilometras pėsčiomis ir miško tankmėje atsiveria visu savo grožiu Striūnos upelis, kuris savo vandenis per Pagirių kaimą neša. Miške, prie Striūnos įsikūręs Pastriūno kaimas. Upelio slėniuose anksti pavasarį sužaliuoja laukiniai česnakai, savo aštriu kvapu išduodantys savo kilmę. Šis augalas įtrauktas į nykstančių sąrašą. Jo skinti nevalia. Laukinio česnako laiškai (lapai) primena svogūnų laiškus, labai skanu su grietine tik reikia valgyti saikingai. Palei Striūną yra miško kertinė buveinė, kur draudžiama bet kokia žmogaus veikla – medžiai auga, krinta ir pūva kaip civilizacijos nepaliestame gamtos užkampyje.

Upelio slėniuose anksti pavasarį sužaliuoja laukiniai česnakaiPalei Striūną yra miško kertinė buveinė, kur draudžiama bet kokia žmogaus veikla – medžiai auga, krinta ir pūva kaip civilizacijos nepaliestame gamtos užkampyje.


Upelio slėniuose anksti pavasarį sužaliuoja laukiniai česnakai
Čia pirmoji žibutė.


Tėvas sakydavo "Šio augalo vaisių valgyti negalima-dantys išbyrės"


Vilkijietis Juozas Jaras © Nauja versija 2017. Svetainė įkurta 2010
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
© PigiosSvetaines.lt