Šilutės kraštas

Daugiau nei kilometro ilgio pažintinis takas lankytojams atskleidžia visas aukštapelkės grožio paslaptis, jos formavimosi istoriją bei padeda atverti pelkės gamtos lobių skrynelę. Didžiulį, net 2500 hektarų, plotą užimanti Aukštumalos pelkė Ši ypatinga vieta taip pat laikoma pasaulio pelkėtyros mokslo lopšiu. Aukštumalos, kūlgrinda vingiuojantis, pažintinis takas buvo nutiestas dar 18-ame amžiuje ir jungė keletą, dabar jau nebeegzistuojančių, pelkinių kaimų. Pažintinio tako pabaigoje, prie pelkinio ežerėlio, įrengta 3 metrų aukščio apžvalgos platforma, nuo kurios atsiveria ypatingo grožio misteriška pelkės panorama. Tai ne tik žliugsintis telkinys su bedugniais ir klastingais turistų tykančiais akivarais, bet ir vienas iš nedaugelio dar likusių prieglobsčių itin retiems augalams ir gyvūnams.

Povilų kaime įrengta virš vandens siurblinės apžvalgos aikštelė. Atsiveria puikus vaizdas, matosi neaprėpami meldų laukai, vandens kanalų grožis.

Čia atsiveria unikalūs, magiško grožio, vaizdai į vandens platybes ir anapus marių esančią Kuršių neriją. Apsilankiusius užburia boluojančio smėlio, margaspalvio žvyro ir moliuskų kriauklelių kilimo, apsupto ritmingo vandens bangavimo, panorama. Įspūdingo kraštovaizdžio tako pakrantės ruožas ėmė formuotis dar prieš 13 tūkstančių metų, kuomet atsitraukė paskutinis ledynas. Tada pietinėje Kuršių marių dalyje telkšojo ežeras, o šiaurinėje dabartinių marių dalyje plytėjo įlanka, kurioje ilgainiui susiformavo išties savito kraštovaizdžio pamario žemuma-terasa. Nendrėmis apaugusioje marių pakrantėje plyti properšos, iš kurių atsiveria akis džiuginantys ir širdį glostantys stebuklingi vaizdai į marių vandenis ir anapus jų esančią Kuršių neriją.

Rusnės sala, kurią iš visų pusių supa vanduo, yra išties unikalus gamtos kampelis. Ji įsikūrusi vienoje iš Nemuno deltų, ten kur kertasi Atmatos ir Skirvytės upės. Didžiausios salos Lietuvoje pavadinimas rašytiniuose šaltiniuose pirmąjį kartą buvo paminėtas dar 1366 metais, kuomet Vokiečių ordinas palaipsniui ėmė tvirtintis pajūryje ir Kuršių marių regione. Laikas Rusnės gyventojams nepagailėjo išbandymų, o sudėtingi karo mūšiai išvargino gyventojus, tačiau visa tai tik sustiprino bendruomenę bei paskatino miestelio plėtrą, kuris dabar kasmet sulaukia tūkstančių gamtos išsiilgusių keliautojų. Apsilankiusiųjų Rusnėje širdis tirpdo įspūdingo grožio marinistiniai peizažai. Gaivaus pamario vėjo, pliuškančio vandens ir ošiančių pušynų ansamblis sukuria tiesiog svaiginantį gamtos paveikslą.  Rusnė yra garsi ne tik savo kraštovaizdžiu ar išlikusia senąja medine architektūra - sala pagrįstai tituluojama skaniausios rūkytos žuvies sostine.

pasienio stulpas.

Važiuodami iš Rusnės Šilutės apylinkėse radome apžvalgos bokštą. Pasirodo tai privatus bokštas su įrengta stebėjimo įranka. Šeimininkai maloniai leido pasižvalgyti po Šilutės apylinkes ir pasikvietė atvykti naktį pasigrožėti dangaus vaizdais.

Kontaktai:
​El. paštas: vilkijietis@gmail.com
​Facebook: https://www.facebook.com/vilkijietis
​Tel: 865282969
Adresas:
Vilkija,
Kauno rajonas
Vilkijietis Juozas Jaras © Nauja versija 2017. Svetainė įkurta 2010
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
© PigiosSvetaines.lt